O nás
Tím a zameranie

Sme tím odborníkov s jednotnou filozofiou a myšlienkou pomáhať ľuďom dosahovať lepšie výkony a zvyšovať vlastný potenciál smerujúci k spokojnému a šťastnému životu. Naša vízia je spojenie zdravia, výkonu a mentálneho nastavenia od profesionálnych športovcov až po bežnú populáciu.

Kontinuálne vzdelávanie v zahraničí upevňujeme pracovnými skúsenosťami na individuálnej, tímovej či reprezentačnej úrovni, čo nám pomáha v neustálom zlepšovaní a skvalitňovaní služieb. Každého klienta vnímame ako jedinečnú príležitosť, kde cez komplexnú diagnostiku vytvárame návrh na realizáciu cieľov podľa individuálnych potrieb našich klientov.

Tomáš Tschur
Tomáš Tschur

Tomáš Tschur

Hlavný tréner ELIX Performance Center

Dlhoročný profesionálny hádzanár, člen slovenskej reprezentácie a taktiež absolvent Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti kondičného trénerstva. Okrem iného má Tomáš na starosti aj vstupnú diagnostiku klientov.

Matej Suchárek
Matej Suchárek

Matej Suchárek

Silovo-kondičný tréner a výživový špecialista

Matej je absolventom FTVŠ UK v Bratislave a v oblasti kondičného trénerstva má viac ako 10-ročné skúsenosti. Maťo je taktiež náš výživový špecialista so zameraním na prirodzenú, neupravovanú a netoxickú stravu, redukčné programy, športovú výživu a prírodnú liečbu.

Tomáš Lacko
Tomáš Lacko

Tomáš Lacko

Silovo-kondičný tréner

Stále aktívny hádzanár a tréner juniorských ženských kategórii v HC Slovan Modra. Študoval kondičné trénerstvo na Fakulte telesnej výchovy a športu UK v Bratislave. Mnohé absolvované školenia a neustále vzdelávanie z neho robí kvalitného trénera pre všetky vekové skupiny....

Adam Smolenický
Adam Smolenický

Adam Smolenický

Silovo-kondičný tréner

Adam vyrastal v Modre, odkiaľ jeho kroky smerovali na športové gymnázium v Košiciach. Po dokončení gymnázia sa rozhodol študovať na Vysokej škole fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Piešťanoch a zároveň začal studovať na FTVŠ UK v Bratislave. Medzi jeho hlavné záujmy patrí n...

Jozef Cholp
Jozef Cholp

Jozef Cholp

Silovo-kondičný tréner

Jozef je absolventom magisterskeho štúdia v oblasti kondičného trénerstva pre výkonnostný a vrcholový šport na Fakulte telesnej výchovy a športu UK v Bratislave. Svoje vedomosti sa snaží neustále posúvať vpred domácimi ale aj zahraničnými školeniami. Absolvoval kurzy od popredných značiek ako ...

Vladimír Čavojec
Vladimír Čavojec

PhDr. Vladimír Čavojec

Fyzioterapeut

Vladimír má vyštudovanú fyzioterapiu na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave, ktorú ukončil doktorátom. Aktuálne má vyše 20-ročnú prax v odbore. Už 9. sezónu je fyzioterapeutom pri A-tíme hokejistov HC SLOVAN Bratislava a 3. sezónu pri slovenskej seniorskej hokejovej reprezentácií...

Placeholder
Placeholder

Julian Enrik Smoliga

Silovo-kondičný tréner

Julian sa stále popri trénerstve vrcholovo venuje karate. Je stálým členom reprezentácie SR, viacnásobný medailista z Majstrovstiev Európy a zo svetových pohárov. Vyštudoval odbor Kondičné trénerstvo na FTVŠ a momentálne pokračuje ďalej v štúdiu PhD. Svoje nadobudnuté vedomosti z praxe počas  ...

Ivan Heglas

Silovo-kondičný tréner

Tadeáš Kažik

Silovo-kondičný tréner

Placeholder
Placeholder

Nikolas Farkaš

Silovo-kondičný tréner

Placeholder
Placeholder

Kristína Kollárová

Silovo-kondičný tréner

História Elixu

Sme mladí ľudia, ktorí svoju lásku k športu premietli do svojej práce. Sme presvedčení, že kvalitná silovo-kondičná príprava je základ každého úspešneho športovca a správny tréning je základ zdravia u každého.

Pred 7 rokmi sme začali s predajom kvalitných tréningových pomôcok tvorenými jednými z najlepších silovo-kondičných trénerov na svete, firmou EXOS. Po návšteve jednej z pobočiek EXOS v USA, kde sme strávili niekoľko dní a videli ako to tam prebieha, sme zistili, že to je to, čomu sa u nás chceme venovať. K malým pomôckám sme postupne pridávali ďalšie vybavenie top svetových značiek, medzi ktorými je aj značka KEISER, ktorej sme oficiálny distribútor pre Slovensko a Českú republiku. Vieme, že príprava profesionálneho športovca si vyžaduje aj vybavenie, ktoré splní požiadavky prípravy pre najvyšší level. Tým, že Keiser funguje na pneumatickom odpore a nie na obyčajných kovových závažiach, spĺňame požiadavky elitných športovcov.

Uvedomuje si to väčšina top klubov sveta, ako napríklad FC Bayern Mníchov, FC Barcelona, Manchester City alebo United, drvivá väčšina NBA, NHL, NFL a MLB klubov, Nemecká futbalová reprezentácia a mnoho ďalších. Na Slovensku a v Česku spolupracujeme s najlepšími silovo-kondičnými trénermi akí u nás sú a najväčšími športovými klubmi, medzi ktorými je aj napríklad Slávia Praha alebo Viktória Plzeň. S kvalitným vybavením si však zaslúžia trénovať aj bežní ľudia a mladí športovci, nie len profesionálni športovci.

Po týchto skúsenostiach sme sa rozhodli, že premeníme náš sen na realitu a vytvorili sme ELIX Performance Center. Tréningové centrum, zastrešené profesionálnymi trénermi, o ktorých kvalite sme presvedčení a sú pravidelne školení skúsenými odborníkmi. Majú za sebou potrebné vzdelanie a nadstavbu v podobe kurzov a školení, ktorými nadobúdajú nové informácie v tejto oblasti, sledujú nové trendy, výskumy a názory svetových odborníkov. Veríme, že dobrý tréner je ako dobrý lekár. Nezveríte sa predsa so svojim zranením alebo akoukoľvek zdravotnou komplikáciou do rúk lekárovi, ktorý má za sebou 2-týždenný kurz a ani len netuší ako môže človeku ublížiť.

Spomínané vybavenie je len pridaná hodnota a všetko, čo v našich centrách nájdete, je dodávané a predávané nami. Sme si istí, že je na najvyššej úrovni akej môže byť. Tréning s týmto vybavením nadobúda ešte vyššiu kvalitu a je 100% prospešný Vášmu zdraviu. O tomto fakte sa kedykoľvek radi s Vami porozprávame a vysvetlíme Vám všetky benefity, ktoré Vám dané vybavenie prináša.

Tešíme sa na Vašu návštevu a vyskúšanie si našich služieb!

Tibor Chaternuch a Michal Mihalovič - zakladatelia Elix Performance Center
Tibor Chaternuch a Michal Mihalovič - zakladatelia Elix Performance Center

Partneri